Sıkça Sorulan Sorular

Kurutemizleme, Terzi tadilat, Deri boyama ve ev-ofis temizliği ile ilgili aklınıza takılan her şeyi Passionis kurutemizlemeye sorabilirsiniz.GİYSİLERİMİ KURU TEMİZLEMECİNİN YAPTIĞI AMBALAJLA SAKLAYABİLİR MİYİM ?

Passionis kurutemizleme olarak sakladığımız naylon ambalaj giysilerinizi evinize götürene kadar en iyi şekilde korumak içindir. Giysilerinizi en sağlıklı şekilde açık olarak ya da kumaş elbise torbasında saklayabilirsiniz. Çamaşır yıkarken nelere dikkat edilmelidir ? Çamaşır yıkarken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmediği takdirde çamaşırlarınızın kısa sürede yıpranmasına, renginin solmasına veya küçülmesine / sünmesine neden olabiliriz. Bu nedenle çamaşırlarımızı rengine ve türüne göre sınıflandırarak yıkamak, kullanacağımız deterjanın özelliklerinden çamaşır makinesinin program seçimine kadar birçok özelliği göz önünde bulundurmamız gerekir. Passionis kurutemizlemeye sormak için iletişim formumuzu doldurun..SIK KURU TEMİZLEME YAPTIRMAK GİYSİNİN ÖMRÜNÜ KISALTIR MI ?

Sık kuru temizleme yaptırmak giysilerinizin ömrünü uzatır. Kuru temizlemede kullanılan solvent kumaşa suyun zarar verdiğinden çok daha az zarar verir. Kir, leke ve tozlar aynı bir zımpara gibi giysinize aşındırıcı bir etki yapar. Lekeler eskiyip sabitleştiğinde artık giysiniz giyilmez hale gelir. Ayrıca kirli ve lekeli elbiseler böcekleri cezbeder ve giysilerinize zarar vermesine neden olurlar. detaylı bilgi için Passionis kurutemizleme ye sorun..iletişim formunu doldurabilirsiniz.ÜTÜ YAPMANIN ÖNEMİ NEDİR ?

Bütün kumaşlar doğal yada sentetik iplik karışımıyla işlenerek dokunur. Kumaşlar elde veya makinede yıkandığında su, deterjan, ısı etkisiyle buruşarak az da olsa doğal görünümlerini kaybeder. Kumaş yıkandığında dokuları gevşer. Kuruduktan sonra dokular sertleşir. Böylece buruşuk görünüme bürünür. Dokuları eski hallerine getirmek veya biçim vermek için ütü tabanı aracılığıyla ısı, buhar ve basınç kullanır. Ütü işlemi eşyalara güzel düzgün bir görünüm kazandırırken dokuların arasındaki bazı mikro organizmalarında yok olmasını sağlar. Ütülenip şekil verilen eşya hacimce küçüldüğü için dolapta daha az yer kaplar. Ütülenmiş giysi giymek veya eşyayı kullanmak estetik açıdan hoş olduğu kadar kişinin de mutlu olmasını, kendine olan güveninin artmasını sağlar. Ayrıca değişik model ve kalıpla dikilmiş pili, fırfır gibi parçası olan eşyaların yıkandıktan sonra eski haline gelmesi için de ütü yapılır. Passionis kurutemizlemeye sorup detaylı bilgi edinmek için iletişim formunu doldurun..KURU TEMİZLEME GİYSİLERİN ÇEKMESİNE NEDEN OLUR MU ?

Genellikle hayır. Temizleme işlemi soğuk solventle yapılır. Giysi sadece kurutma safhasında ısıya maruz kalır. Kurutma ısısı da en hassas kumaşlar için bile uygun olan standart en düşük ısı derecesidir. Bu yüzden eğer kuru temizlemeciniz doğru işlemleri yaptıysa giysinizin çekme ihtimali yoktur. Detaylı bilgi için iletişim formunu doldurarak Passionis kurutemizlemeye sorabilirsiniz.